Vyhodnocení roku 2010

Mužstvo Klubu fotbalových internacionálů ČR se v roce 2010 zúčastnilo 35 fotbalových a společenských akcí, které navštívilo cca 27550 diváků, což činí průměr na utkání 800 diváků. Celkem odehrálo mužstvo 52 utkání včetně 16–ti turnajových a 10-ti exhibičních vystoupení.
Utkání na standardních hřištích: 26 utkání - 24 výher, 2 nerozhodně, skóre 131 : 56
Průměr gólů na utkání je 7,2 a internacionálové nastříleli za zápas průměrně 5,5 gólu. Celkem jich ve všech zápasech padlo 187.
Spolu s turnaji odehrálo mužstvo celkem 42 utkání se skóre 170 : 83, což znamená, že diváci viděli celkem 253 gólů, t.zn. průměr 6 gólů na utkání.
V mužstvu se vystřídalo 55 bývalých vynikajících hráčů a reprezentantů. Sestava dle počtu utkání:  Steiner, Bažant, Petr Rada, Štambacher, Mlejnek, Ondra, Mičinec, Kabyl, Fiala, Příložný, Samek, Votava, Veselý, Prokeš, Frýdek, Jiří Němec, Petr Vrabec, Hunal. První starty v mužstvu KFI ČR si připsali Josef Němec, Tomáš Hunal, Ladislav Macho.
Nejlepším střelcem se stal Jan Fiala, který vstřelil 30 gólů.
Dle územního rozložení se utkání hrála: 11 x PHA, 2 x STČ, 3 x Ústecký, 3 x Olomoucký,
1 x Karlovarský, 2 x Jihomoravský, 4 x Královohradecký,  1 x Jihočeský, 1 x Pardubický,
1 x Plzeňský, 2 x Severomoravský

V roce 2010 se naše mužstvo zúčastnilo několika významných akcí:
V lednu velký halový turnaj v Minden (SRN)
V květnu turnaj na Azurovém pobřeží v Antibes (Francie)
V červnu byl KFI ČR spolupořadatelem dvoudenního celostátního turnaje přípravek O pohár Františka Veselého, kterého se zúčastnilo cca 150 dětí a na závěr prvního dne turnaje sehráli internacionálové ČR exhibiční utkání proti bývalým hráčům Bíliny. Ceny vítězům předával Josef Masopust.  8 x se hráči představili v průběhu konání mistrovství světa ve fotbale v JAR na Staroměstském náměstí při exhibicích před začátky přímých přenosů utkání.
V červenci byla velice pěkně připravená dvě utkání a to v Brankovicích u Brna a ve Spálově. 2 x se hráči představili v průběhu konání mistrovství světa ve fotbale v JAR na Staroměstském náměstí při exhibicích před začátky přímých přenosů utkání.
V srpnu velice vydařené utkání v Polici nad Metují, kde mužstvo KFI ČR vyhrálo 11:0.
V září sehráli internacionálové divácky přitažlivé utkání a to v Klatovech proti mužstvu osobností.

V průběhu roku 2010 bylo distribuováno po celé republice cca 5.000 plakátů a 6.000 pohlednic mužstva Klubu fotbalových internacionálů ČR s logy našich reklamních partnerů. Před některými utkáními byly uspořádány tiskové konference a utkání byla prezentována v médiích s pozitivním dopadem. Mužstvo nastupuje ve sportovním vybavení UMBRO s logy partnerů na dresech. Naši partneři jsou rovněž prezentováni na webových stránkách.

 

 9. 1. 2010   25. ročník halového turnaje Weserspucker – Minden

Tradičního turnaje pro hráče nad 32 let se zúčastnilo 10 mužstev a mužstvo Klubu fotbalových internacionálů ČR prohrálo v semifinále s pozdějším vítězem Borussií Mönchengladbach. Naše mužstvo spolu s výběrem Bundesligy bylo nejstarší, ale přesto zanechalo výborný dojem a Josef Němec byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje a zároveň nejlepším střelcem.

Výsledky:       Weserpucker team Minden                   -  KFI ČR    3 : 2,  góly: Němec, Bažant

                                      Výběr Bundesligy               -  KFI ČR    0 : 2,  góly: Ondra, Mlejnek

                                           FC Schalke 04              -  KFI ČR    1 : 3,  góly: Němec 2 , Ondra

                                   Borussia Dortmund                -  KFI ČR    3 : 3,  góly: Němec 2, Ulich

Semifinále:                   Borussia Mönchengladbach     -  KFI ČR    2 : 0

O 3. místo:                   Borussia Dortmund                -  KFI ČR    5 : 4 na pokutové kopy

                                                                                Góly: Ulich, Ondra, Bečka, Steiner

13. 5. – 15 . 5. 2010  23. ročník mezinárodního turnaje AS Fontonne Antibes

Turnaj pro hráče nad 35 let v Antibes na středomořském pobřeží Francie se poprvé v 23-leté historii zúčastnilo české mužstvo a hned turnaj vyhrálo. Mužstvo Klubu fotbalových internacionálů ČR v turnaji, kterého se zúčastnilo 16 mužstev z Francie, Belgie, Alžírska, Španělska a Walesu neprohrálo ani jedno ze 7 utkání a ze hry dostalo pouze jeden gól.

Výsledky:  CDJ Antibes  -  KFI ČR, 0:1 gól: Příložný

                   Ol. Catarroja  -  KFI ČR,  0:3 góly: Příložný 2, Ondra

                   Select. Cagnoise  -  KFI ČR,  1:1 gól: Příložný

                   AS Hoerdt -  KFI ČR  0:4,  góly : Příložný, Mičinec, Veselý, Rada

                   Olympique de Midi  -  KFI ČR  0:0

Semifinále: SR de Police Nice  -  KFI ČR  0:0,  4:5 na penalty

                       pokutové kopy proměnili: Ondra, Rada, Veselý, Kafka, Příložný

Finále:          Olympique de Midi  -  KFI ČR  0:0,  1:4 na penalty

                 Pokutové kopy proměnili: Ondra, Rada, Berger, Veselý
Tento třídenní turnaj byl velice fyzicky náročný a naše mužstvo, které bylo nejstarší, v závěru uplatnilo své zkušenosti a mladším čerstvě posíleným mužstvům nedovolilo skórovat. Při pokutových kopech čaroval v brance Steiner a byl čtyřikrát úspěšný, proto stačilo našim hráčům proměnit své penalty k celkovému vítězství. Závěrečný banket byl v golfovém klubu nedaleko Nice a byl uspořádán na vysoké úrovni.

15. 5. 2010   TJ Myslibořice – KFI ČR  3:4

Kombinované mužstvo domácích hrálo snaživě, ale akce internacionálů měly své zakončení v podobě Petera Herdy, který dosáhl v utkání hattrick. Domácí hráli ohleduplně a tak byl čas na kombinační akce a diváci viděli celkem sedm gólů. Internacionálové vedli již 4:1, domácí snižovali, ale vyrovnat se jim již nepodařilo. Před cca 300 diváky za internacionály stříleli góly: Peter Herda 3, Petr Rada 1

22. 5. 2010   FK Neratovice – KFI ČR  0:2

Bývalí druholigoví hráči Neratovic byli internacionálům důstojným soupeřem a dlouho drželi nerozhodný výsledek. V závěru poločasu se prosadil Ondra a druhý gól připojil ve druhém poločase Příložný. Utkání bylo hráno v rámci sportovního dne a předcházel mu turnaj přípravek. Ceny pro vítěze předávali internacionálové Petr Rada a Ivo Knoflíček spolu s poslancem Markem Šnajdrem. Sportovní den navštívilo cca 500 diváků.

23. 5. 2010  Sokol Stěžery – KFI ČR  1:8

Svátek fotbalu se ve Stěžerech vydařil ke spokojenosti všech přítomných. Asi 350 diváků vidělo devět gólů, vystoupení mažoretek v poločase a po utkání koncertovala skupina Vlci. Bylo příjemné fotbalové počasí, výborný trávník a internacionálové brzy prohrávali 1:0. Do poločasu byl ale stav 1:4 a pěkné kombinační akce obou mužstev diváci odměnili potleskem. Za internacionály stříleli: Příložný 3, Vrabec a Bittengel po 2 a Jeslínek. Po utkání byla autogramiáda spojená s konzumací výborného pečeného masa.

27. 5. 2010  Výběr Vietnamců – KFI ČR  1:2

Fotbalové mužstvo Vietnamců žijících v ČR bylo složeno z mladých a velice fotbalově zdatných hráčů a internacionálové dlouho prohrávali 0:1. Hrálo se na dobrém, ale promočeném hřišti v Libuši, což vyhovovalo mladým a dravým hráčům soupeře. Nutno dodat, že se hrálo z obou stran ohleduplně a jenom výjimečně se hráči soupeře snažili vydolovat míč přes nohu našeho hráče. Za přeháněk sledovalo utkání cca 250 diváků a oba naše góly vstřelil Tomáš Votava, který je po tréninku na maraton ve výborné kondici. První utkání v dresu Klubu fotbalových internacionálů sehrál Tomáš Hunal.

12. 6. - 15. 6. 2010 Staroměstské náměstí

Exhibiční utkání internacionálů při příležitosti konání MS ve fotbale v JAR 2010 na ploše Staroměstského náměstí - Hyundai Park

 

19. 6. 2010  Sokolov

Turnaj v Sokolově se hrál na umělé trávě a internacionálové vyhráli všechna utkání ve své skupině:  KFI ČR –            Baník Sokolov           1:0  gól   Mičinec

                                    Schwandorf                 3:1  góly Příložný 2, Bažant

                                   Radní Sokolov             4:1  góly Příložný 2, Mičinec, Mlejnek

                                   Olympie Březová         5:1  góly Příložný a Mičinec 2, Fiala

Poté se na internacionálech projevila zdlouhavost celého turnaje, který začal ve 13,00 a semifinále bylo teprve v 17,30 a mladší hráči soupeřů se lépe s tímto vypořádali. V propozicích turnaje byl stanoven minimální věk hráčů 38 let, ale v mužstvech soupeřů byli  hráči okolo 35 let. V semifinále internacionálové prohráli 2:0 se Spartakem Chodov a v boji o 3. místo prohráli s Baníkem Sokolov 3:1- gól střílel Příložný, který byl se 7-mi góly nejlepším střelcem turnaje. Obsadili jsme tak 4. místo v turnaji.

23. 6. 2010  FK Bílina – KFI ČR  3:4

Utkání se hrálo při příležitosti konání prvního ročníku poháru Františka Veselého v kategorii přípravek, kterého se zúčastnilo sedm vítězů krajských kvalifikací a pořádající družstvo.

Na hřišti tak bylo vidět více jak 150 kluků a holek a vítězem se stalo družstvo Českých Budějovic před Teplicemi a FK Ostrov nad Ohří. Ceny předával nejlepší fotbalista uplynulého století Josef Masopust. Samotné utkání mezi bývalými hráči FK Bílina a internacionály bylo ukázkou pro nejmladší hráče a bylo se na co koukat. Celkem padlo sedm gólů, které před cca 500 přihlížejícími za internacionály stříleli: Příložný 3 a Mičinec 1.

24. 6. 2010  Staroměstské náměstí

Exhibiční utkání internacionálů při příležitosti konání MS ve fotbale v JAR 2010 na ploše Staroměstského náměstí - Hyundai Park

26. 6. 2010  Sokol Troubky – KFI ČR  1:5

Povodněmi postihnuté Troubky si potřebovaly odpočinout od dlouhého stresu a tak uspořádaly dvoudenní oslavy 80-ti let založení fotbalu v obci. Vyvrcholením prvního dne bylo utkání bývalých hráčů Troubek s internacionály. Hrálo se za velikého vedra a domácí hráči oplývali bojovností a nadšením a brzy vedli 1:0. Potom se internacionálové po dlouhé cestě  rozběhali a začali předvádět svou kombinační hru zakončovanou přesnými střelami, takže více jak 1000 nadšených diváků tleskalo gólům: Mičinec 2, Drulák, Frýdek a Ondra 1.

Po utkání byla autogramiáda s vynikajícím občerstvením a domácí diváci dlouho nechtěli internacionály pustit na zpáteční cestu.

27. 6. -29. 6. 2010  Staroměstské náměstí

Exhibiční utkání internacionálů při příležitosti konání MS ve fotbale v JAR 2010
na ploše Staroměstského náměstí - Hyundai Park

3. 7. 2010  Loko Suchdol nad Odrou – KFI ČR 3:5

Za velkého vedra měli domácí hráči 1.B třídy velkou výhodu ve své pohyblivosti, což internacionálové eliminovali svou přesnou hrou a uměním střílet góly. Oslavy 65-ti let založení fotbalu v Suchdole se vydařily a cca 500 spokojených diváků vidělo celkem 8 gólů. Za internacionály poprvé nastoupil Petr Samec a hned se uvedl hattrickem, další góly stříleli Příložný a Kabyl. Po utkání bylo příjemné posezení s občerstvením a autogramiádou.

5. 7. 2010  FK Dolní Kalná – KFI ČR  2:2

Domácí mužstvo hrající okresní přebor nastoupilo do utkání s velkým nadšením a ujalo se vedení 1:0. Hrálo se opět za velikého vedra a schylovalo se k dešti, který začal hned po konci utkání. Internacionálové otočili vývoj utkání na svou stranu góly Fialy a Ondry, ale v závěru jim docházely síly po náročném utkání v Suchdole a bojující domácí před cca 600 spokojenými diváky vyrovnali.

6. 7. 2010  Sokol Slavonice – KFI ČR  2:5

Hrálo se v rámci oslav 750 let založení města Slavonic a v prvém poločase bylo soupeřem internacionálů domácí mužstvo hrající 1. B třídu a ve druhém bývalí hráči Slavonic. Kladem utkání byla slušná hra a v dresu internacionálů se střelecky dařilo Fialovi, který dosáhl hattricku. Další dva góly přidal před cca 500 spokojenými diváky Mičinec. Tentokrát vyšel naprázdno Příložný, kterého ovšem bolela záda z utkání v Dolní Kalné. Po utkání byla autogramiáda spojená s občerstvením v kuželkářském klubu.

10. 7. - 11. 7. 2010  Staroměstské náměstí

Exhibiční utkání internacionálů při příležitosti konání MS ve fotbale v JAR 2010
na ploše Staroměstského náměstí - Hyundai Park

17. 7. 2010  Pamaco Team – KFI ČR  3:5

Hrálo se v krásném sportovním areálu v Brankovicích a soupeřem internacionálů byl silný výběr Pavla Mataila, rodáka z Brankovic, jehož velkým přičiněním je tento krásný areál.

V dresu internacionálů se dařilo Fialovi, kterému stačil poločas na vstřelení dvou gólů. Po poločase 0:3 internacionálové trochu ve velikém vedru zvolnili a neúnavní domácí snížili na 2:3, ale potom opět dokázali své kvality a tak diváci viděli celkem 8 krásných gólů. Před cca 500 spokojenými diváky stříleli: Fiala 2, Kadlec, Drulák a Kukleta. Po utkání se silně rozpršelo a internacionálové při občerstvení rozdávali své podpisy.

25. 7. 2010  Výběr Boskovic – KFI ČR  4:4

V Boskovicích se konala pouť a domácí výběr vedený Milanem Stryou, terý vstřelil dva góly, se utkal s internacionály ČR. Čestný výkop obstaral starosta města a potom již mladší domácí hráči, kteří vzali utkání prestižně, bojovali o každý míč a utkání internacionály doslova bolelo při mnoha dohrání soubojů o míč od soupeřů. Domácí mužstvo v utkání od začátku vedlo, internacionálové měli mnoho brankových příležitostí, ale výborný domácí brankář měl i dost štěstí a nakonec cca 350 spokojených diváků vidělo 8 gólů. Za internacionály stříleli: Fiala 3 a Kabyl. Po utkání byla autogramiáda spojená s občerstvením.

25. 7. 2010  Spálov senior´s team – KFI ČR  1:5

Utkání se hrálo při příležitosti Dne městyse Spálova bylo uspořádáno na vysoké úrovni a rovněž fotbal nezůstal za očekáváním, dorazilo cca 500 diváků. Domácí mužstvo vedené šéfem týmu Zdeňkem Kotasem se snažilo a dlouho drželo vyrovnaný stav, ale ve druhém poločase se internacionálové po dlouhé cestě rozehráli a začali proměňovat své šance. Spokojení diváci nakonec viděli celkem 6 gólů. Za internacionály stříleli: Fiala 2, Kabyl, Samek a Samec.

Po utkání byla zdařilá autogramiáda spojená s výborným občerstvením v restauraci na hřišti.

31. 7. 2010  FK Mohelnice – KFI ČR  4:5

Další těžké utkání pro internacionály se hrálo v Mohelnici, kde domácí stará garda, posílená několika současnými hráči župního přeboru, vstoupila do utkání razantně a brzy vedla. Hrálo se oboustranně ohleduplně a nejslabším článkem byli jako ostatně často rozhodčí, kteří se snažili pomáhat domácím, kteří to ani nepotřebovali. V utkání bylo vidět 9 krásných gólů, za které by se nemuseli stydět ani hráči na mistrovství světa. Před cca 800 spokojených diváků za internacionály stříleli: Fiala, P. Rada, Mičinec, Ulich a Bittengel.

7. 8. 2010  TJ Ohnišťany – KFI ČR  2:9

Oslavy 30-ti let založení klubu proběhly zdařile, i když počasí zpočátku hrozilo deštěm. V Praze a okolí byl prudký déšť, ale v Ohnišťanech se před začátkem utkání vyjasnilo, a         přesto, že  na hřišti místy stála voda, tak se hrálo a cca 350 spokojených diváků vidělo celkem      11  gólů. Za internacionály nastoupil letos poprvé Karel Jarolím a hned se mu podařilo vstřelit gól. Další za internacionály stříleli: Fiala 3, Příložný 2, Štambacher, Černý a Mičinec.

Po utkání byla při občerstvení autogramiáda a diváci si odnesli cenné podpisy na plakátech.

14. 8. 2010  Spartak Police nad Metují - KFI ČR  0:11

Utkání proti staré gardě domácích se hrálo při příležitosti poutě ve městě a výročí 90-ti let klubu a sledovalo ho cca 550 spokojených diváků, kteří viděli krásné akce silného výběru internacionálů. Domácím nepomohla ani pomoc loňského ligového hráče střížkovské Bohemky, ghaňana Kwanu. Za internacionály stačil poločas Fialovi ke vstřelení tří gólů a ve druhém poločase střelecká exploze Příložného, který vstřelil celkem 4 góly. Ostatní góly přidali: Veselý 2, Votava a Mičinec. Po utkání byla při občerstvení autogramiáda.

21. 8. 2010  Sokol Březno – KFI ČR  1:7

Cca 300 diváků vidělo osm gólů, z nichž sedm stříleli internacionálové: Fiala 2, Mičinec, Příložný, Vrabec, Veselý a nejhezčí gól vstřelil Knoflíček volejem z nádherného centru Bažanta. Hrálo se za velikého vedra, ale obě mužstva předváděla pěkný kombinační fotbal. Po utkání byla při občerstvení autogramiáda.

22. 8. 2010  Sokol Klenovice na Hané – KFI ČR  2:5

Při příležitosti 2. sjezdu rodáků a 80. výročí založení fotbalového klubu bylo vyvrcholením dvoudenních oslav utkání domácího výběru s internacionály ČR. Domácí posíleni cca 5-ti hráči 1. A třídy byli důstojným soupeřem a po poločasovém výsledku 0:3 dokázali snížit na 2:3, ale potom Drulák dvěma nechytatelnými střelami stanovil konečný výsledek. Ostatní góly přidali: Veselý, Ondra a Fiala. Cca 500 spokojených diváků vidělo kromě gólů i krásné akce z obou stran a po utkání byla při občerstvení autogramiáda. Hrálo se na krásném hřišti s novými kabinami a restaurací a oslavy pokračovaly ještě po utkání.

10. 9. 2010  SK Holice – KFI ČR  1:6

Utkání se hrálo při příležitosti 60-tých narozenin domácího hráče Antonína Olivy, který byl  střelcem branky Holic. Hrálo se v přátelské atmosféře, ale domácí se nevzdávali bez boje. V utkání měl velkou smůlu Luboš Kubík, který nastřelil 3 x tyč holické branky. Góly za internacionály stříleli: Fiala a Mičinec po 3. Po utkání byla oslava narozenin v klubovně stadionu spojená s autogramiádou internacionálů.

22. 9. 2010  Arabela team – KFI ČR  5:10

V rámci oslav 750 let města Klatov se hrálo utkání, ve kterém se představila na hřišti celá řada osobností. V mužstvu Arabely nastoupili bývalí reprezentanti Panenka, Frýdek, Jakubec, P. Herda, Vonášek, hokejista Zelenka. Za mužstvo KFI ČR jako hosté nastoupili starosta Klatov R. Salvetr a šéfredaktor Deníku M. Kilián, kteří se ukázali ve spolupráci s internacionály jako dobří fotbalisté a starosta Salvetr přihrál na dva góly, šéfredaktor Kilián dokonce tři góly vstřelil. Před cca 500 spokojených diváků zbývající góly za internacionály stříleli: Ondra 3, Fiala 2, Veselý a Mičinec po 1. Góly za Arabelu vstřelili: Zelenka, Vonášek, Jakubec, Neubauer a Tankwey. Po utkání byla ve velmi dobré atmosféře společná večeře obou družstev.

24. 9. 2010  Weber team – KFI ČR  1:9

Hrálo se na hlavním hřišti v Příbrami a tak výborně připravená plocha byla přínosem pro kvalitu hry. Velmi silný výběr internacionálů ČR byl pro Weber team složený ze zaměstnanců této firmy (hráči krajských soutěží) neřešitelným úkolem. Internacionálové skvěle kombinovali a dokázali proměňovat své šance. Góly stříleli: Fiala 4, Svoboda a Ulich po 2 a Veselý. Po utkání byla v restauraci stadionu autogramiáda spojená s občerstvením.

Starty hráčů:
26  Štambacher František
26  Mlejnek Miroslav                  
23  Rada Petr                                  
22  Fiala  Jan                                   
21  Samek Václav                             
20  Bažant Aleš                         
20  Ondra Jiří                            
17  Mičinec Tibor                                           
17  Příložný Miroslav                  
13  Kabyl Jiří                             
10  Steiner Pavel                       
9    Votava Tomáš                              
8    Veselý František                    
8    Bobok Jiří                             
7    Frýdek Martin                        
7    Prokeš Zdeněk                                         
6    Němec Jiří                                                
6    Vrabec Petr                           
5    Hunal Tomáš                               
5    Bittengel Günter                                        
5    Levý Stanislav                        
5    Drulák Radek                         
5    Ulich  Ivo                                      
4    Knoflíček Ivo                                 
4    Kukleta Roman                      
4    Musil Jan                               
4    Šimurka Juraj                         
3    Berger Jan                                    
3    Rada Karel                             
3    Kafka Róbert                          
3    Jeslínek  Jiří                           
3    Sedláček Roman                    
2    Čabala Ivan                                 
2    Siegl Horst                           
2    Vonášek Roman                    
2    Jarolím Karel                         
2    Kubík Luboš                          
2    Kadlec Miroslav                            
2    Denk  Miloslav                      
2    Černý Pavel                          
2    Samec Petr                           
1    Němeček Václav                    
1    Svoboda Zdeněk                                                  
1    Bečka Zdeněk                              
1    Šilhavý Jaroslav                     
1    Macho Ladislav                      
1    Dostál Stanislav                     
1    Mucha Josef                          
1    Fiala Jaroslav                        
1    Vrabec Oldřich                       
1    Váňa Michal                          
1    Herda Peter                          
1    Němec Josef                         
1    Jurkanin Josef                       
1    Valent Miroslav                       

Střelci

30  Fiala Jan                         
29  Příložný Miroslav        
19  Mičine3 hráči v roce 2005

Střelci roku 2005« zpět

Panely

panely se dají zobrazit pouze v určitých šablonách, které si zvolíte v administraci, úpravu panelu najdete v "pokročilém nastavení", do něhož se přepnete pomocí odkazu nacházejícího se v pravém horním rohu administrace, poté nabídka "Panely" v horní liště odkazů.